Kazakistan’da lise eğitim süresi 1+2+1 olarak verilmekte. İlk sene hazırlık eğitimi alan öğrencilerimiz, hazırlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, lise eğitimine başlamakta. Lise eğitim süresi, hazırlık hariç 2 senedir. Yani ilk bir sene hazırlık ve devamında + 2 sene de lise eğitimi toplamda 3 sene oluyor. 3 sene sonunda, üniversite eğitimine de Kazakistan’da devam edecek iseniz, üniversitede okumak istediğiniz bölüm ile ilgili +1 sene üniversite ve bölümünüze hazırlık eğitimi alıyorsunuz ve bu alacağınız +1 sene eğitimi Türkiye’de 2 senelik MYO diplomasına eş değer gelmekte. Bu eğitim programını da tamamlayan öğrencimiz, Kazakistan’da istediği herhangi bir üniversitede eğitimine devam edebilmekte.

Kazakistan’da Lise eğitimini tamamlayıp üniversite eğitimini Türkiye’de almayı planlıyorsanız, o zaman sadece 3 sene okumuş olmanız yeterli oluyor. Kazakistan’da Lise Eğitim Programı çerçevesinde alınmış olan toplamda 3 senelik eğitim sonucu elde edeceğiniz diploma, Türkiye’de 4 senede alınan lise diplomasına DENK gelmektedir.

Yurt dışında lise eğitimi almanın bir çok avantajı bulunmakta ama maalesef bu avantajlar öğrencilerimiz ve ailelerimiz tarafından yeteri kadar bilinmemekte.

Lise Eğitimi Kazakistan’da tamamlayan öğrencilerimiz; yerel dile ve İngilizce diline tam hakim olurlar.

Yurt dışında Lise eğitiminin tamamını alan öğrencilerimiz, o ülkede üniversite eğitimine başladıklarında ayrıca hazırlık eğitimi vs gibi zaman kaybı ve maddi kayıp yaşamadan istedikleri bölümde ve üniversitede eğitime başlayabilirler ve üniversite 2.sınıftan sonra da isterler ise Türkiye ya da Kıbrıs’ta herhangi bir üniversiteye yatay geçiş yapma hakkına sahip olurlar.

Yurt dışında Lise eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz, Türkiye’de üniversiteye yerleşebilmek için ayrıca ÖSYM sınavlarına girmezler.

Sizde çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe-mesleğe sahip olmasını istiyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Yurt dışında lise eğitimi için gayet uygun eğitim ücretleri, ekonomik yaşam-barınma giderleri ve Arman Akademi güvencesi ile Kazakistan’da lise eğitimi için sizleri bekliyoruz.

Kazakistan’da Lise Eğitim Programımızdan (LEP) yararlanarak Lise eğitimi almak isteyen genç arkadaşlarımız-öğrencilerimiz, Kazakistan’da Lise Programlarımız hakkında daha detaylı bilgi için bu konuda uzman danışman arkadaşlarımız ile mutlaka görüşmenizi öneriyor