Ukrayna’da Üniversite Okumak

Ukrayna’da üniversite okumak son yıllarda en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Ukrayna üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. YÖK, son yıllarda gelişen ülkeler arası ilişkiler sayesinde, Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Ukrayna Doğu Avrupa’nın en önemli üniversitelerine ev sahipliği yapıyor.

Sovyetler Birliği döneminde ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan Ukrayna, bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Kiev Politeknik, Taras Schevchenko, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi gibi üniversiteler dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi Ukrayna’da üniversiteeğitimi konusunda kendilerine çekmektedir.

Ukrayna’da üniversite eğitimi Türkiye’den bile ekonomik!

Bu kadar kaliteli bir akademik potansiyeli çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Ukrayna’da üniversite okumak gerçekten de çok cazip. Ukrayna’da hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal gider maliyetleri, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecek seviyede olup, hatta birçok bölgemize kıyasla, Türkiye’den bile ekonomiktir. Ukrayna’da üniversitelerin büyük bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2.500 – 3.000 USD arasındadır.

LYS derdine son! Lise diplomanızla kayıt olup, Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.

Üniversite sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok. ECS Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek veriyor. Ukraynada üniversite eğitimi için sınav şartı aranmıyor. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz.

Ukrayna’da alınan üniversite diplomaları hem Avrupa Birliğinde hem de Türkiye’de tanınıyor! Diplomanıza YÖK denkliği alabilirsiniz.

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna’da alacağınız diplomalar tüm Avrupa’da geçerli. Bologna anlaşmasını Türkiye de imzaladığı için diplomanız Türkiye’de de geçerli olacaktır. Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK Ukrayna üniversitelerini tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Hem üniversite mezunu olun hem de Rusça ve Ukraynaca dillerini öğrenerek donanımlı hale gelin!

Ukrayna’da eğitiminizi dilerseniz Ukraynaca dilerseniz Rusça olarak alabilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda birbirine çok yakın olan Rusça ve Ukrayna dilleri aktif olarak kullanıldığından, Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler bu iki dile de hakim olarak mezun olmakta ve Türkiye’de bu özellikleri ile büyük avantaj elde etmektedirler. Bunun yanın sıra Ukrayna’da İngilizce üniversite eğitimi alma fırsatınız da bulunmakta.

Başkent Kiev’de, Kharkiv’de ya da Odessa’da hazırlık eğitimi alın, ister hazırlık eğitimi aldığınız üniversitede ister başka üniversitede devam edin!

Ukrayna’da ECS olarak sadece bir çok şehirde üniversiteye yerleştirme yapmamıza rağmen yoğun olarak Kiev’e, Kharkiv’e ve Odessa’ya yerleştirme yapıyoruz, Kiev’de yerleştirme yaptığımız üniversitelerde alacağınız Rusça veya Ukraynaca hazırlıktan sonra dilediğiniz üniversiteye geçiş yapabileceksiniz. Hazırlık aldığınız süre boyunca okuyacağınız bölümü ve üniversiteyi seçmek için zamanınız olacak.

Çok Uygun Maliyetlerle Rusça Hazırlık Paket Programları!

Ukrayna’da eğitim dili çoğunlukla Rusça olduğu için öğrencilerimiz ilk senelerinde Rusça hazırlık eğitimi almaktadırlar. ECS, öğrencilerine 3 farklı şehirde ve üniversitede hazırladığı ve tüm detayları düşünülmüş Rusça hazırlık paketlerini sunmaktadır.