• TOEFL – IELTS’in Dünyaca geçerliliği TOEFL – IELTS Sınavları dünyaca geçerliliği olan, gerek akademik çalışmalarda gerekse iş dünyasında istenen, İNGİLİZCE yeterliliği standart olarak ölçen Sınavlardır.
 • Uzmanlık gerektiren bir iş TOEFL – IELTS sınavlarına hazırlamak, bu konuda büyük bir bilgi birikimini ve uzmanlığı gerektiren çok ciddi bir iştir. Yurt dışındaki Dil OKULLARIMIZ bu sınavlara hazırlık konusunda çok deneyimlidirler.
 • Sınavlara Hazırlayan Dil Okulları İngiltere’de, Amerika’da, Kanada’da ve Avustralya’da öğrencilerimizi TOEFL – IELTS Sınavlarına kısa zamanda hazırlayan çok kaliteli DİL OKULLARIMIZ bulunmaktadır.
 • TOEFL – IELTS Sınav Merkezleri Öğrencilerimizi bu sınavlara hazırlayan Dil Okullarımızın bir çoğu aynı zamanda TOEFL – IELTS Yetkili Sınav Merkezleridir. Dolayısı ile bu sınavlara hazırlık konusuna gereken önemi verirler.
 • Uygun Sınıflar Yurtdışında TOEFL – IELTS sınavlarına hazırlık programına katılmadan önce İNGİLİZCE seviye belirleme sınavı uygulanır ve öğrencilerimiz kendi seviyelerine uygun olan sınıflara yerleştirilirler.
 • Yoğun Program Öğrencilerimizin Yurt dışındaki vaktini en verimli şekilde değerlendirmeleri için haftada 25 – 30 saatlik Yoğun İNGİLİZCE TOEFL – IELTS PROGRAMLARI bulunmaktadır.
 • Yurt dışında TOEFL veya IELTS Program Süresi Öğrencilerimizin İNGİLİZCE düzeylerine göre katılacakları program ve program süresi belirlenir. Bu süre ortalama 4 – 8 hafta arasındadır. Yurt içinde bu sınavlara aylarca hazırlanmaya çalışan gençlerimizi göz önünde bulundurursak, Yurt dışındaki bu kısa sürenin önemini anlamış oluruz.
 • Genel İNGİLİZCE YURT DIŞINDA TOEFL veya IELTS hazırlık programına kaydolan öğrencilerimizin İNGİLİZCE seviyesi yeterli değilse, önce bir Genel İngilizce Programına alınırlar. Bu da Yurt dışında TOEFL veya IELTS eğitiminin önemli bir altyapısını oluşturur ve ayrı bir avantajdır.
 • Kimler Katılabilir Orta Düzey (Intermediate) İNGİLİZCE bilgisi olan 16 yaş üstündeki kişiler katılabilir.
 • Doğal Ortamda İletişim Yurt dışında öğrencilerimiz TOEFL veya IELTS programları dışındaki vakitlerinde de, İNGİLİZCE konuşulan bir ülkede oldukları için, doğal olarak sürekli İNGİLİZCE iletişim kuracaklar ve bu da TOEFL – IELTS Sınavlarında daha da başarılı olmalarına yardımcı olacaktır.
 • Farklı Kültürü Tanımak Yurt dışında bir TOEFL veya IELTS programına katılan öğrencilerimiz, bu sürede farklı bir kültürü tanıma ve değişik ülkelerden gelen kişilerle arkadaş olma fırsatı da bulacaklardır.
 • Başarı Sertifikası Yurt dışında TOEFL veya IELTS programı sonrasında sınava katılan öğrencilerimiz başarılı olmakta ve sertifikalarını alarak ülkelerine dönmektedirler. TOEFL veya IELTS sertifikası, öğrencilerimizin akademik kariyerlerinde veya iş hayatlarında çok önemli bir belgedir ve onlara yeni imkanlar açar.
 • Konaklama Yurt dışında TOEFL – IELTS Programına katılan öğrencilerimiz genellikle aile yanında konaklamayı tercih ederler. Böylece sabah ve akşamları , farklı bir Kültür’de olan aileyle, doğal yaşam ortamında İNGİLİZCE sohbet etme imkanı bulurlar. Bu onların İngilizce pratiklerine büyük katkı sağlar. Ancak, konaklamada yurt seçeneği de bulunmaktadır. Yurtta konaklaman öğrencilerimiz de farklı Milliyet’ten olan arkadaşları ile yine İNGİLİZCE konuşurlar ve günlük pratiklerini yaparlar.
 • Güvenilir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Yurt dışında bir TOEFL – IELTS hazırlık programına katılmak isteyen öğrencilerimiz, ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun olan programa DENEYİMLİ ve GÜVENİLİR ECS Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla gitmenin avantajını yaşarlar.

ECS DANIŞMANLIK öğrencilerini yurt dışındaki programları boyunca sürekli takip eder, okullardan gelişme raporlarını temin eder, öğrencilerinin soru ve sorunlarını anında cevaplar ve çözer ve öğrencilerimiz Türkiye’ye dönenceye kadar desteğini sürdürür.

YURT DIŞINDA BİR TOEFL – IELTS HAZIRLIK PROGRAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZ SINAV BAŞARISINI MUTLAKA YAKALAYACAKLARDIR…